Wierny do końca

Okładka książki Wierny do końca
W tej kategorii będę zamieszczał przede wszystkim omówienia wydawnictw dotyczących naszego regionu. Chciałbym zacząć od książki, która jest mi szczególnie bliska poprzez postać jej Autora. Mam tu na myśli wydaną w 2008 r. nakładem Wydawnictwa „Gaudium” pozycję „Wierny do końca – ksiądz Stanisław Zieliński”.
Odróżnia się ona zdecydowanie od większości zasobu księgozbioru regionalnego MBP w Kraśniku, który ma na ogół charakter informacyjno-poznawczy. Ta książka, będąca duchowym pamiętnikiem Kraśnickiego Męczennika, pobudza do refleksji. Uważam, że warto ją mieć także w swojej prywatnej biblioteczce (choć z kupieniem jej są coraz większe problemy – mimo tego, że ukazała się przed paroma miesiącami w całkiem niemałym nakładzie). To dobra lektura zwłaszcza na nadchodzące święta. Nie jest na pewno pozycją, którą przeczytamy „od deski do deski”, jednym tchem. Przypuszczam, że wszyscy których wciągnie i zachwyci będą ją czytali latami i nigdy nie skończą jej czytać.
Nie chciałbym pisać tu hymnów pochwalnych. W przypadku tej książki są zbyteczne. Zachęcam do zapoznania się z nią chociażby przez wypożyczenie jej w naszej Bibliotece (jest dostępna w każdej naszej placówce).
I jeszcze jedno przemyślenie. Szkoda, że tak mało osób związanych w przeszłości bądź obecnie z naszym terenem pozostawia po sobie tego typu zapiski. Nieraz można się z nich więcej dowiedzieć o człowieku i czasach, w których przyszło mu żyć niż z opasłych tomów dokumentów archiwalnych. Zapisujmy więc swoje myśli. Tyle po nas tylko zostanie 🙂 A przyszły specjalista ds. bibliografii regionalnej będzie miał o czym pisać na swoim blogu. Miłej lektury!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: