Pałac Kultury i Nauki trafi na kraśnicki Rynek !!!

Jak poinformowała wczoraj PAP władze Warszawy prowadzą rozmowy z władzami Kraśnika na temat przeniesienia do naszego miasta Pałacu Kultury i Nauki. Kwestią sporną jest miejsce, w którym owoc przyjaźni polsko-sowieckiej ma stanąć. Zdaje się jednak przeważać opinia, że należy przenieść pomnik Józefa Piłsudskiego i ustawić PKiN w centralnym miejscu Kraśnika.
Bibregkras, który jako pierwszy dotarł do sensacyjnych wiadomości zapytał kilka osób, co sądzą o tym przedsięwzięciu. To dobry pomysł – komentuje pani Janina, emerytka – Rynek jest miejscem, gdzie spotyka się miejscowa chuliganeria. Bluzgają panie, plują. Trochę kultury i nauki im się przyda – kończy zapytana. Piotrek, uczeń jednego z kraśnickich liceów wysuwa pewne wątpliwości: Pomysł jest ciekawy, ale słyszałem, że rusza budowa obwodnicy miasta, która wyprowadzi ruch kołowy poza centrum. Dlatego niewielu kierowców będzie mogło zobaczyć największą atrakcję Kraśnika. Może właściwsza będzie lokalizacja w pobliżu planowanej obwodnicy. Pan Henio ma swój stragan na kraśnickim targowisku od sześciu lat. A ja się proszę pana zapytuję: czemu na Rynku? A może tak na zamczysku? Będzie jeszcze bardziej widoczny, no i nareszcie będą w pobliżu targu toalety z prawdziwego zdarzenia. Panią Zenobię spotkałem na schodach Starostwa. Mieszka w okolicach Kraśnika. Zawsze, jak przyjeżdżam do miasta, do urzędu, lekarza, czy Biedronki to szkoda mi tego chłopiny co stoi na warcie niedaleko dworca PKS-u. Zawsze z tym karabinem, lekko odziany. Przydałby mu się taki pałac, żeby się czasem ogrzać a i jakąś kobitkę sobie zaprosić.
A jakie jest Wasze zdanie na temat planowanego przedsięwzięcia?

psikus

Reklamy

1 komentarz

  1. 01/04/2010 @ 9:33 am

    […] “sensacyjną” wiadomość o planach przeniesienia Pałacu Kultury i Nauki do Kraśnika (https://bibregkras.wordpress.com/2009/04/01/palac-kultury-i-nauki-trafi-na-krasnicki-rynek/). Od dłuższego czasu zastanawiałem się, jaki kolejny “sensacyjny” wpis umieścić w […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: