Co nowego?

Zbyt krótkie są Święta Wielkanocne… Oprócz przeżyć wewnętrznych liczyłem na odpoczynek dla ciała. Owszem. Niedziela i poniedziałek pozwoliły zaczerpnąć mi trochę oddechu po bardzo intensywnie przeżytym Triduum (przy okazji dziękuję wszystkim, z którymi dane mi było przeżywać te dni, a szczególnie za harmonijną współpracę). Ale po Świętach wpadłem w wir kolejnych obowiązków.
Wczoraj zawieszaliśmy wystawę „Dawny świat dzieci i młodzieży”. Poświęcę jej jeszcze osobny wpis, ale już teraz do zaproszenia zamieszczonego poniżej chcę dodać małe uzupełnienie. Otóż na otwarciu wystawy będzie obecna i wygłosi krótki referat p. dr Elżbieta Wierzbicka z Archiwum Państwowego w Lublinie, jedna z autorek wystawy.
W maju czeka mnie dwa dłuuuuugie tygodnie. Pierwszy to Tydzień Bibliotek. Obchodzony jest on w tym roku pod hasłem Biblioteka to plus i trwa w dniach od 8 do 15 maja. Będzie się działo. A ja teraz napiszę tylko, że będę miał wtedy na głowie otwarcie dwóch wystaw i cały dzień pogadanek dla młodzieży pod tytułem Nowoczesne źródła informacji o regionie (spotkania będą w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym i w Filii Nr 2).
Od 17 do 24 maja trwać będzie w naszym mieście III Festiwal Dziedzictwa Jana Pawła II pod honorowym patronatem Metropolity Lubelskiego ks. abp Józefa Życińskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty p. Krzysztofa Babisza. Jednym z organizatorów będzie też Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku. Aktualne informacje zawsze na stronie http://www.festiwaljp2.pl
To tylko niektóre z wydarzeń, które czekają mnie w maju. Więc cieszę się, że do końca kwietnia dane mi jest w miarę spokojnie siedzieć w moim zacisznym, choć nieco nazbyt słonecznym pokoiku i wprowadzać do bazy nowe nabytki książek oraz wpisywać moje ukochane (żart) dżs-y.

Reklamy

2 Komentarze

 1. malwinka said,

  22/04/2009 @ 1:12 pm

  Słoneczko przeszkadza? Ciepełka się nie lubi?

 2. bibregkras said,

  23/04/2009 @ 8:46 am

  Zachodźże, słoneczko,
  Skoro masz zachodzić,
  Bo mnie nogi bolą
  po tym polu chodzić.

  Chciałoby się Malwinko zanucić, ino się ekonoma boję 🙂
  A pewne niedogodności związane z pokojem, w którym urzęduję z nawiązką rekompensuje mi miłe towarzystwo współlokatorki.
  Pozdrawiam 🙂 🙂 🙂


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: