Dawny świat, współczesny świat, przyszły świat

Wbrew temu co można sobie pomyśleć oglądając poniższe fotki ukazują one przedstawicieli współczesnego świata dzieci, młodzieży i tej trochę starszej młodzieży (nieważne ile lat ma dany ludzik, ważne na ile się czuje). Jeszcze raz zapraszam do nawiedzenia kraśnickiego oddziału Archiwum Państwowego i obejrzenia wystawy Dawny świat dzieci i młodzieży.

dsc_1028

Wystawa nasuwa mnóstwo pytań. Chciałbym dożyć takiej chwili, kiedy w wielkiej galerii obejrzę wystawę przedstawiającą i ten świat do 1939 r., i po nim, rozbity oczywiście na różne okresy. A ja chodziłbym od planszy do planszy i tylko porównywał. I chciałbym też przenieść się na chwilę w przyszłość i zobaczyć jakie są zabawy, marzenia, radości i kłopoty przyszłych pociech tego świata.

dsc_1038

To oczywiście tylko marzenia. A te jak wiadomo mają to do siebie, że się spełniają, albo i nie. Ale ja chyba wiem do jakiego wniosku bym doszedł. Że mimo różnic wśród kolejnych epok i między epok świat dzieci zawsze będzie różnił się od świata dorosłych. A my, nie zaniedbując oczywiście troski o nasze pociechy, nie powinniśmy włazić w niego buciorami, tylko w miękkich i cichych pantoflach 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: