Rzecz o Jarosławie Brodzącym

DSC07133

Powyższe zdjęcie nie jest dowodem na to, że w uroczej rzece Bystrzycy zagnieździły się hipopotamy 🙂
W lipcu zachęcałem do dzielenia się na tym blogu propozycjami miłego spędzenia czasu w naszym mieście i jego okolicy. Niestety pozostało to bez echa 😦 Nie wnikam dlaczego. Ale chcę ponowić prośbę. Nawet jeżeli ktoś nie ma ochoty na pisanie komentarzy, to warto poznawać nasze urokliwe okolice i przynajmniej obserwować ile się w nich zmienia. Ot chociażby powyższe zdjęcie. Jeszcze kilka lat temu w miejscu w którym było zrobione i o porze w której tam byliśmy roiło by się od amatorów kąpieli w zimnych, ale czystych i przyjemnych wodach Bystrzycy. Teraz nie było nikogo. A jeszcze nieco więcej lat temu, gdy piszący te słowa był małym dzieckiem (wbrew twierdzeniom niektórych złośliwców nie było to w czasach, gdy przodki nasze na mamuta urządzały polowanie 🙂 ) plaża i zejście do rzeki znajdowały się na drugim brzegu. Jedno miejsce a tyle zmian w krótkim okresie czasu.
Był taki mądry człowiek pochodzący z Efezu. Heraklit mu było na imię. Wiecie o czym chcę napisać? Dokładnie. Panta rhei. Wszystko płynie. Wszystko przemija. Ale warto te zmiany obserwować. Bywają bardzo pouczające i dokształcające. Dlatego jeszcze raz zachęcam: miejcie oczy i uszy otwarte nie tylko dlatego, żeby na Urzędowskiej nie wpaść pod samochód.
Czego uczą nas te zmiany? Że nie warto przywiązywać się do rzeczy materialnych i do doczesności, bo wszystko mija. I nieprawdą jest, że można z tym walczyć, że można te procesy zatrzymać. Heraklit mówił, że wszystko się zmienia z wyjątkiem samego prawa zmiany. Mądrym człowiekiem był.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: