Powiew afrykańskiej sawanny w Kraśniku

Dzisiaj gościliśmy w naszej Bibliotece szczególną osobę. Na spotkaniach z dziećmi znany wielu Kraśniczanom ks. Jerzy Garda opowiadał o swojej pracy w Afryce. Każdorazowo podczas swojego pobytu w Polsce ojciec Jerzy gości w Kościele Św. Ducha. Zawsze wtedy mogę godzinami słuchać jego opowieści o trudnej, ale i ciekawej pracy misjonarza. Pomyślałem więc, że warto by było, aby najmłodsi przedstawiciele naszej społeczności też mogli bliżej zapoznać się z tą ciekawą osobą, która przez kilka lat pracy w Kraśniku zapisała się tu złotymi literami. Pomysł okazał się dobry, a liczne pytania kierowane do naszego Misjonarza świadczyły o dużym zainteresowaniu.
Ale rozmowa, która toczyła się podczas spotkań uświadomiła mi jedno. Wiele z tych dzieci (byli to uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej) ma dość dużą, jak na swój wiek, wiedzę o Afryce. I nie jest to wiedza na poziomie popularnej przed laty czytanki Murzynek Bambo w Afryce mieszka… Takie słowa jak sawanna, busz, liany, ale i AIDS, głód padały bardzo często. To jest właśnie pokolenie od małego mające dostęp do takich wiadomości o jakich nawet jeszcze ich rodzicom się nie śniło. Ojcom naszym wystarczyły ryby słone i cuchnące… jakoś tak nasuwa mi się cytat z Kroniki Galla Anonima. Oby tylko z tych wiadomości i możliwości, jakie współczesny świat im daje potrafiły robić dobry użytek…

DSC07360

Ojciec Jerzy czeka też na naszą pomoc, aby prowadzone przez niego dzieło dalej się rozwijało. Może mieć ona różnoraki charakter, więc najpierw zamieszczam słowa modlitwy za misjonarzy, a później podaje numer konta do wpłat złotówkowych.

Panie Jezu Chryste Boski nasz Zbawicielu,
nie możemy spać spokojnie,
skoro tyle ludzi na świecie, nie zna Ciebie.
Z Twoim świętym słowem idą na krańce ziemi,
nasi bracia i siostry, misjonarze i misjonarki,
idą zapalać światło ewangelii wśród ludów,
które Ciebie nie znają.
Błagamy o pomoc dla nich,
o niesłabnącą wiarę i niestrudzony zapał dla Twojej sprawy.
Daj im Panie dużo radości
wśród wszelkiego poświęcenia i trudności.
Amen.

Nr konta PLN:
26 1240 1200 1111 0000 1694 5418
ks. Jerzy Garda

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: