Zbliża się kolejna rocznica śmierci ks. Stanisława Zielińskiego

65 lat temu mordercze strzały zakończyły ziemskie życie jednego z najlepszych ludzi, jakich widział kiedykolwiek Kraśnik. Od samego początku w opinii wielu był świętym. Kiedy w prasie katolickiej znalazłem informacje o rozpoczęciu prac nad rozpoczęciem beatyfikacji męczenników komunizmu moja radość była ogromna. Od razu w Bractwie postanowiliśmy coś zrobić, żeby do tego grona dołączyć i naszego Męczennika. Zainteresowanych jak sprawy wyglądają teraz odsyłam na stronę Miasta http://www.krasnik.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=706&cntnt01origid=15&cntnt01returnid=167
Od jakiegoś czasu w naszym mieście zbierane są podpisy osób popierających myśl o beatyfikacji ks. Stanisława. Nie są one warunkiem koniecznym do rozpoczęcia procesu. Ale ich stale zwiększająca się ilość świadczy o ogromnym poparciu, jakie w naszym społeczeństwie ma ta idea.
Szczegółowy program obchodów przedstawię wkrótce. Najbliższe czekające nas wydarzenie to coroczna pielgrzymka do Archikatedry w Lublinie. Będzie ona miała miejsce 3 marca. Chętnych zapraszamy do zapisywania się na listę. Można to zrobić w zakrystii Kościoła Św. Ducha, bądź w stołówce „Kromka Chleba” przy ul. Koszarowej 10A.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: