Historia Obwodu AK „Jemioła” – zbieramy materiały

Nasze tereny podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu były miejscem dużej aktywności różnych organizacji konspiracyjnych i oddziałów partyzanckich. Niestety ten wysiłek i zmagania o Wolną, Całą i Niepodległą jak dotąd nie zostały należycie opracowane. Aby temu zaradzić postanowiliśmy w Kole Nr 1 Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Kraśniku powołać zespół, który zajmie się zbieraniem materiałów na ten temat oraz uporządkowaniem tych, które już posiadamy. Pozwoli nam to opracować w sposób należyty ten ciekawy okres z przeszłości Kraśnika i okolic.
Powyższe zadanie będzie też jednym z głównych celów działalności kraśnickiego Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej, który już w najbliższy wtorek zostanie, obok 13 innych podobnych Klubów w Okręgu Lublin, powołany do istnienia.
Zwracamy się w tym miejscu również do wszystkich, którzy posiadają materiały bądź informacje, które mogą nam być pomocne. A także do tych osób, które chcą włączyć się w prowadzone przez nas prace. Prosimy o kontakt na adres: szak.krasnik@gmail.com. Zapraszamy także na dyżury w naszym biurze w Urzędzie Miasta (Kraśnik, ul. Lubelska 84 boczne wejście od parkingu). Można nas odwiedzać w każdy wtorek w godz. 16 do 17 (oprócz I wtorków miesiąca, kiedy dyżuruję w Lublinie).
Zachęcam do współpracy 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: