65 lat temu zamordowano Dobro…

65 lat temu, 10 marca 1945 roku w późnych godzinach wieczornych zbrodnicze strzały zakończyły ziemskie życie wspaniałego Kapłana, Polaka i Człowieka księdza Stanisława Zielińskiego. Lata milczenia i zacierania śladów nie zdołały zamazać o nim pamięci. Dziś w przekonaniu coraz większej liczby osób jest świętym i wierzymy, że takim ogłosi Go kiedyś Kościół.
O godzinie 11 rozpoczną się uroczystości w Stróży. Gorąco zapraszam zwłaszcza na godzinę 18 do Kościoła Świętego Ducha w Kraśniku. W programie Msza święta a następnie czuwanie modlitewne (od godziny 20 poprowadzi go Służba Liturgiczna i KSM AMANEO). O 21 spotkamy się na modlitwie przy grobie naszego Męczennika.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam!

Reklamy

1 komentarz

  1. bibregkras said,

    11/03/2010 @ 2:17 pm

    Kolejną rocznicę mamy już za sobą. Mam dziwne wrażenie, że większość mieszkańców naszego miasta jej nie zauważyła. Wczoraj miałem okazję po raz kolejny brać udział w uroczystości w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży. Pan Stanisław Sprawka powiedział kiedyś „Kraśniku ucz się od Stróży”. I myślę, że po wczorajszym dniu można te słowa śmiało powtórzyć. Dziękuję za zaproszenie, dziękuję za wspaniałą atmosferę.
    Zapraszam na główne uroczystości 14 marca.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: