Tadeusz Łukasik ps. „Szymon” nie żyje

W piątek 23 lipca 2010 r. o godz. 12:00 na cmentarzu na Majdanku w Lublinie pożegnamy pułkownika Tadeusza Łukasika ps. „Szymon” – żołnierza września 1939 i Armii Krajowej, ostatniego z żyjących członków Komendy Obwodu AK „Jemioła” (Kraśnik-Janów Lubelski).
Znaliśmy się od wielu lat. Mimo sędziwego wieku starał się uczestniczyć we wszystkich uroczystościach na które był zapraszany. Lubiłem gościć u niego w domu i wysłuchiwać niekończących się opowieści. Bardzo pomógł mi podczas zbierania materiałów do pracy magisterskiej. W sumie z czystym sumieniem mógłbym mu ją zadedykować. Ostatnio rozpoczęliśmy nagrywanie wspomnień z całego jego życia. Zdążyliśmy zrealizować tylko etap do 1939 roku. Niedawno umawialiśmy się, że jak zacznę urlop to go odwiedzę i będziemy kontynuowali nagrania. Za późno w tym roku zaplanowałem sobie urlop…
Możesz być pewny Panie Pułkowniku, że kontynuacja Waszego dzieła, o którą z taką troską i zainteresowaniem zawsze wypytywałeś będzie trwała. Czuwaj teraz nad tym na wiecznej warcie.
Odpoczywaj w pokoju!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: