„Pomyszkuj w bibliotece”

Coraz trudniej wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie bez Internetu. Szybkość komunikacji, mnogość informacji (inna sprawa, że często słabo zweryfikowanych) a ostatnio nawet obalanie władzy to tylko niektóre z wielu funkcji tego bardzo młodego, ale szybko rosnącego narzędzia. Mimo to jest wiele osób, które z Internetu nie korzystają. Są tego różne przyczyny. Należy zatem docenić inicjatywy, które pomagają szerzej otworzyć tym ludziom okno na świat. Dobrze jeżeli również uczą mądre to okno otwierać, bo łatwo można przez nie wypaść.
W ostatnich latach można zauważyć coraz większą aktywność bibliotek, które starają się pozyskać do grona swoich klientów także seniorów. Robią to także ucząc posługiwania się Internetem. Bardzo ciekawą inicjatywą jest tegoroczny konkurs Pomyszkuj w bibliotece organizowany w ramach europejskiego Tygodnia z Internetem 2011 (28.02-05.03.2011 r.) Zainteresowani mogą znaleźć więcej szczegółów pod tym adresem: http://www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/1161
Konkurs jest wprawdzie adresowany do bibliotek, ale myślę, że każdy chcący coś zrobić w tym zakresie może podpatrzeć pewne pomysły. Warto uczyć się na dobrych przykładach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: