Minęło już 66 lat…

Wczoraj minęło 66 lat od dnia kiedy kule komunistycznych oprawców odebrały życie ks. Stanisławowi Zielińskiemu. Większość wydarzeń związanych z obchodami tej smutnej rocznicy już się odbyło. Dzisiaj jeszcze o 17:30 w Kościele Św. Ducha nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozważania będą prowadzone wg słów pozostawionych nam przez ks. Stanisława. W niedzielę główne uroczystości. Początek o godz. 11:15 przy grobie kraśnickiego Męczennika.

10 marca swoje święto patronalne obchodziła Szkoła Podstawowa im. Ks. S. Zielińskiego w Stróży. Niestety obowiązki służbowe nie pozwoliły mi w tym roku uczestniczyć w tych uroczystościach. Ale wiem,że jak zwykle wszystko się udało. A pan Stanisław Sprawka relacjonując mi te wydarzenia po raz kolejny powtórzył: Kraśniku ucz się od Stróży! Bo niestety z frekwencją podczas kraśnickich obchodów nie było w tym roku najlepiej. Mam tu na myśli głównie Walne Zgromadzenie Bractwa i otwarcie wystawy. Natomiast podczas wczorajszego wieczornego czuwania było nas więcej niż rok temu. A o godz. 21 przy grobie ks. Stanisława zebrała się całkiem pokaźna grupa ludzi. Miejmy nadzieję, że każdy oszczędzał siły na niedzielę i będziemy wtedy gościli tłumy.

Zdjęcia z uroczystości można oglądać w galerii na stronie Kościoła Św. Ducha w Kraśniku http://www.duch.krasnik.pl/?p=p_158&sName=66.-rocznica-smierci-ks.-stanislawa-zielinskiego

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: