Rekolekcje wielkopostne 2011 dzień II

„Kim są grzesznicy? Nie ma potrzeby podawania definicji. Wystarczy spojrzeć w lusterko”.

Ks. Krzysztof Podstawka podczas nauki rekolekcyjnej w dniu 26 marca 2011 r. wygłoszonej w Kościele Św. Ducha w Kraśniku.

Warto posłuchać dobrej i przemyślanej nauki. Dzisiaj bardzo mi się spodobały słowa o ludziach przyjmujących postawę roszczeniową. Wobec wiary, wobec Kościoła. Takie osoby przeważnie dużo oczekują same z siebie dając niewiele, albo zgoła nic. Ta postawa przenosi się na inne obszary życia. Bardzo cierpi rodzina. Bo każdy egoistycznie dba o siebie, oczekuje czegoś od innych a sam się izoluje. I dobrze, że Rekolekcjonista wspomniał o młodzieży. O której mówi się tyle złych rzeczy. A ona po prostu potrzebuje zainteresowania. Tego żeby ktoś zainteresował się jej życiem, problemami. Żeby najzwyczajniej w świecie wysłuchał. Brak zainteresowania skutkuje albo robieniem wszystkiego, także i złych rzeczy, żeby zwrócić na siebie uwagę, albo uciekaniem w inną rzeczywistość (np. wirtualną), co też często ma negatywne skutki. I muszę to potwierdzić własnymi obserwacjami. Młody człowiek cierpi dzisiaj na brak miłości, zainteresowania i zwykłych ludzkich gestów, które kiedyś zaliczały się do kategorii „normalnych”. Sam też muszę uderzyć się w piersi, bo w zaganianiu i ciągłym biegu zdarza mi się nie okazać wystarczającego zainteresowania moim bliskim, znajomym, przyjaciołom. I to zarówno tym starszym, jaki i młodszym. Nieraz tak jest, że mały problem własny całkiem zasłoni ogromny problem kogoś, kto staje na naszej drodze i potrzebuje pomocy. Tak być nie powinno!


Reklamy

1 komentarz

  1. Jean Reno said,

    27/03/2011 @ 2:48 am

    Bardzo mądry wpis. Nic dodać, nic ująć… Szkoda, że osobiście nie mogę wysłuchać rekolekcji w naszym „małym kościółku”. Pozdrowienia z Lublina 🙂


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: