O działaniu na rzecz Kraśnika

Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Kraśnika powstało w listopadzie ub. roku. Zrzesza ludzi, którzy chcą wspólnie działać dla dobra naszego miasta.

Stowarzyszenie tworzy ok. 20 osób. – Chcemy zbierać materiały na temat Kraśnika i jego historii, a potem prowadzić szeroko pojętą edukację regionalną. Ale naszym zamysłem jest także działanie na polu kultury, w tym organizowanie imprez dla mieszkańców miasta i powiatu – wyjaśnia Jarosław Cybulak, prezes zarządu Towarzystwa.

Stowarzyszenie powstało 20 listopada 2010r., ale dopiero w marcu zostało wpisane do KRS. Jego patronem został ród Tęczyńskich – właścicieli Kraśnika, pod których rządami miasto przeżywało największy rozkwit.

18 marca br. Towarzystwo ogłosiło konkurs na logo. Prace można przesyłać do 30 kwietnia br. – Dotarły do nas już pierwsze prace konkursowe. Jesteśmy zaskoczeni faktem, że napływają one nie tylko z powiatu kraśnickiego, ale także z całej Polski – mówi prezes Cybulak.

Prace należy przysyłać pocztą elektroniczną w formie załącznika na adres mailowy teczynscy@gmail.com w formacie pliku graficznego JPG. Regulamin dostępny pod adresem: http://https://bibregkras.files.wordpress.com/2011/03/regulamin-konkursu-na-opracowanie-jednolitego-znaku-grafice280a6.pdf

Tymczasem Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Kraśnika im. Tęczyńskich we współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, Miejską Biblioteką Publiczną, kraśnickim CKiP oraz Archiwum Państwowym w Lublinie o. w Kraśniku, wychodzi z kolejną, nową propozycją dla mieszkańców. W przyszły piątek (8 kwietnia) odbędzie się bowiem wernisaż wystawy pt. „Tylko guziki nieugięte?” poświęconej kraśnickiej pamięci o Katyniu. W programie otwarcia przewidziano: wykład „Zbrodnia katyńska – długa droga do prawdy”, który poprowadzi mgr Justyna Dudek z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Następnie będzie można wysłuchać utwory o tematyce katyńskiej w wykonaniu Daniela Sagana, Dariusza Szymańskiego i członków Klubu Poetów. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00 w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Sandra Michalewska, „Działają na rzecz rozwoju Kraśnika”.

Cyt. za: http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/845390,dzialaja-na-rzecz-rozwoju-krasnika,id,t.html#3f9d1ea9ab86f2e6,1,3,5

Reklamy

2 Komentarze

  1. bibregkras said,

    03/04/2011 @ 2:12 pm

    Małe sprostowanie do powyższego artykułu 🙂 Z jego ostatniej części może wynikać, że Towarzystwo jest współorganizatorem wystawy. Owszem niektórzy członkowie zaangażowali się w gromadzenie materiałów. Staramy się też rozpropagować informację o niej wśród znajomych. Ale organizatorami są podmioty wymienione na zaproszeniu.

  2. Jean Reno said,

    03/04/2011 @ 5:05 pm

    Ciekawa inicjatywa. Jeżeli czas pozwoli postaram się przybyć na piątkową wystawę.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: