„Tylu ich jeszcze zostało, a spychacz zepsuł się nam…”

To było cudowne przeżycie. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania, atmosfera była wspaniała i czuło się coś, co trudno wyrazić słowami, ale co jest wspaniałym odczuciem. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w powstanie wystawy Tylko guziki nieugięte? Kraśnicka pamięć o Katyniu i dzisiejszego otwarcia. A nade wszystko Wam moi Drodzy, którzyście dziś znaleźli czas, żeby wspólnie oddać hołd pomordowanym. Były reprezentowane prawie wszystkie grupy wiekowe. Od młodzieży gimnazjalnej i licealnej po osoby cieszące się zasłużonym odpoczynkiem na emeryturze. I jeszcze dołączę do tych podziękowań uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kraśniku, dla których wczoraj miałem prelekcje poświęcone Katyniowi. Byliście wspaniali, a rozmowy z Wami i słowa, które padały z dziecięcych ust napawają optymizmem i nadzieją, że jeszcze nie wszystko stracone i kiedyś w tym Kraju kochanym będzie wreszcie normalnie.

I nieodparcie cisną się na myśl słowa przywołane w tytule, a pochodzące z piosenki Pawła Kukiza, którą dzisiaj mogliśmy usłyszeć w fantastycznym wykonaniu Daniela i Darka (poniżej zamieszczam odnośnik dla tych, którzy chcą jej posłuchać w oryginalnym wykonaniu). Tylu ich jeszcze zostało… A ja chcę dziś napisać: Tylu NAS  jeszcze zostało!

W niedzielę 10 kwietnia zapraszam na Mszę św. w Kościele p.w. WNMP o godz. 12:00 w intencji ofiar Katynia i katastrofy smoleńskiej. Po Mszy złożenie kwiatów pod Tablicami Katyńskimi. A tego samego dnia o godz. 16:00 w Kościele Św. Ducha Msza w podobnej intencji oraz w intencji rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego ks. S. Zielińskiego. Serdecznie zapraszam. Jeżeli ktoś ma wiadomości o innych wydarzeniach na naszym terenie związanych ze wspomnianymi wyżej rocznicami, to zachęcam, żeby się nimi podzielił.

http://www.youtube.com/watch?v=1Hk_1QFVeY8

Reklamy

1 komentarz

  1. bibregkras said,

    09/04/2011 @ 4:26 pm

    Zdjęcia i krótki reportaż z wystawy dostępne są tu: http://krasnik.naszemiasto.pl/artykul/856102,krasnik-pamieta-o-zbrodni-katynskiej-zdjecia,id,t.html#3f9d1ea9ab86f2e6,1,3,5


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: